Ziemeru muižas ēka un muižas ansamblis ir viens no nedaudzajiem, kurš vislabāk saglabājies Vidzemē un ir valsts nozīmes aizsargājams un ievērojams arhitektūras objekts, ir arī Latvijas un Eiropas nozīmes vēstures, kultūras un dabas mantojums.
Ziemeru muiža hronikā minēta jau 1550. gadā un tiek pieņemts, ka 1750. gadā klasicisma ar baroka elementiem stilā uzceltā kungu dzīvojamā māja ir tā pati, kas daļēji pārbūvēta ir saglabājusies līdz mūsdienām. Saglabājušās arī krusta velves, kamīns, ozolkoka kāpnes, vairākas ozolkoka divviru durvis un vārdos neaprakstāmā gaisotne.
Šobrīd tā pamazām kļūst par kultūras un radošuma rezidenci ar īpašu gaisotni, kur, gadsimtos ieskautiem, gūt mieru, prieku, izbaudīt atpūtu un izsapņot sapņus.
Muiža piedāvā iespēju arī viesiem iejusties citos vēsturiskos laikos, pielaikojot tērpus muižas salonā un muižas kafejnīcā „4 Rozes un Vilks”, baudot pēc senas muižas receptes pagatavotu desertu.
Tālāko tekstu zem apakšlinka: “Gadu simtu gaitā Ziemeru muiža piedzīvo vēsturiskus laiku un daudzo īpašnieku maiņu.”
Ziemeru muiža hronikā minēta jau 1550. gadā, kad tās īpašnieks Johans Felbergs par 100 dālderiem pārdevis savu muižu svainim, brīvzemniekam Albertam Zeimeram (Albreht Seimer). Gadu simtu gaitā tā turpina piedzīvot vēsturiskus laiku un daudzo īpašnieku maiņu: 1631. gadā zviedru valdība atdevu muižu Kristoferam Langenbergam, bet poļu laikos, tās īpašnieks bija Rodgers Ārens. Polijas karalis muižu tālāk atdeva Jānim Cernovskim, kas to pārdeva Vazinskim. 1660. gadā Zviedrijas karalis muižu piešķir valsts padomniekam Ēmundam Grīpenhīlam, kurš to pārdod kapteinim Johanam Brantam, kura dzimtas īpašumā tā paliek līdz 19.gs. sākumam.
1804. gadā muižu nopērk Johans Gotlībs fon Volfs un tā ir dzimtas īpašumā līdz Latvijas agrārai reformai. Pagājušā gadsimta 30 tajos gados Ziemeru muižā izvietota Latvijas robežapsardzības daļa, bet 1935. gadā to iegādājās Zemes bankas direktors Teodors Plūme un uzdāvināja meitai Elvīrai Plūmei (Felsbergai). Padomju laikā muižas kungu namā bija Ziemeru ciema izpildkomiteja, bibliotēka, klubs, pienotava, kolhoza „Vaidava” kantoris, mežniecība un dzīvokļi. 1990.tajos gados Felsbergi atjaunoja īpašuma tiesības, bet 2003. gadā muižas kungu māju un ūdenstorni nopirka Dita Balčus ar ģimeni.
Muižas apskate jāpiesaka iepriekš pa tālruni.
Tālrunis: +371 26003578
DARBA LAIKS
00:00-00:00
KONTAKTI
+371 29327853
egijasilare@inbox.lv
https://visitaluksne.lv/visit/ziemeru-muiza/