Eirāzijas bebra Castor fiber ķermeņa garums ir 0,7-1 m, astes garums ~ 30 cm, ķermeņa masa 15-30 kg. Latvijā mājo ap 82 000 bebru. Bebrs ir veģetārietis un pārtiek no koku mizām, zariem un ūdensaugiem. Zivis, vardes, gliemežus tas neēd!
Bebrus mēdz dēvēt par «dzīvnieku valsts inženieriem», jo tie būvē sarežģītus dambjus, mājiņas un kanālus. Dambis bebram nodrošina dziļu lēni plūstoša ūdens baseinu, kurā var uzbūvēt mitekli, kas būs pasargāts no sauszemes plēsoņām un kuram būvmateriāli viegli piepludināmi pa ūdeni. Bebra galvenie dabiskie ienaidnieki – vilks un lūsis, bet mazuļus apdraud lapsa un jenotsuns.
Dambja pamatā var būt dūņas un akmeņi. Bebrs pievieno krūmus un baļķus, un uz baļķiem kā saistviela tiek klāti dubļi, akmeņi un slapji augi. Dambi būvē augstāku par ūdens līmeni. Šādu dambi turpmāk uztur un pastāvīgi pielabo vairākas bebru paaudzes. Bebru dīķis var plesties vairāku hektāru platībā.
Dambju vidējais garums ir 22,75 m, bet var būt arī līdz 600 m gari bebru dambji. Aktīvs krēslā un naktīs.
Pamanot briesmas, bebrs, sitot ar asti pa ūdeni, rada brīdinājuma signālu pārējiem, ja briesmas nedraud, bebrs ienirst ļoti klusi.
Rudenī bebri aktīvi saimnieko piekrastē, kur nograuž kokus un to zarus savelk ūdenī un noglabā ziemas pārtikas krājumiem. Latvijā, apzinoties lielo bebru īpatsvaru, to skaits jāizvērtē katrā ūdenstecē atsevišķi.