Dažādi saldūdeņi, tajā skaitā ezeri, ir nozīmīgākā biotopu jeb dzīvotņu grupa dažādu sugu spārēm. Lai gan to pieaugušie īpatņi dzīvo uz sauszemes, spāru kāpuri no olām izšķiļas un vienu līdz divus gadus attīstās tieši ūdenī. Ūdenstilpes un to augājs ir arī nozīmīga pieaugušo spāru barošanās vieta un iespēja paslēpties no uzbrucējiem.
Palpieris pieder pie eitrofo ezeru tipa un šādās ūdenstilpēs sastopamo spāru sugu skaits vidēji svārstās no 20 līdz 30. Ezerā ir labi attīstīti iegrimušie un peldošie ūdensaugi, kas veido piemērotu vidi spāru barošanās, slēpšanās un olu dēšanas vajadzībām.
Starp citām spāru sugām Palpiera ezerā sastopama arī spilgtā purvuspāre Leucorrhinia pectoralis, kas ir Latvijā plaši izplatīta suga, taču iekļauta aizsargājamo sugu sarakstā tās sarūkošās populācijas dēļ Eiropas R un D daļā. Spilgto purvuspāru tēviņus viegli atpazīt pēc spilgti dzeltenā plankuma uz vēdera astotā posma. Ezeru apdzīvo arī vairākas dižspāru sugas – purvaiņu dižspāre Aeshna juncea (Moorland Hawker) un brūnā dižspāre Aeshna grandis (Brown Hawker), kā arī karaliskā dižspāre Anax imperator (Blue Emperor), kas ir lielākā Latvijā dzīvojošā spāre.